• Home
  • /
  • Penpals
  • /
  • Kiedy nie chcesz podawać swojego adresu domowego, czyli o skrytkach pocztowych.

Kiedy nie chcesz podawać swojego adresu domowego, czyli o skrytkach pocztowych.

Cześć!

Dzisiaj post bardziej techniczny, gdyż chciałam poruszyć kwestię skrytek pocztowych.

Nie każdy może lub chce podawać swój adres domowy do korespondencji obcym ludziom. To jednak nie oznacza, że trzeba w takiej sytuacji rezygnować z wymiany listów lub kartek z osobami zza granicy, ponieważ istnieją skrytki pocztowe.

skrytkach pocztowych

Skrytki

udostępniane są w placówkach pocztowych w miarę możliwości techniczno-lokalowych co w skrócie oznacza, że jedynymi przeciwwskazaniami do udostępnienia komuś skrytki jest brak wolnej.

Opłata

za skrytkę pocztową wynosi 30zł i jest ona jednorazowa i bezzwrotna (koszt zamka i kluczyka). Koszt dorobienia dodatkowego kluczyka to 10zł.

Z korzystania ze skrytki można zrezygnować w dowolnym momencie bez podawania przyczyny.

Potrzebne dokumenty

Pełen regulamin korzystania ze skrytek pocztowych dostępny jest tutaj.Na końcu pliku znajdują się potrzebne do wypełnienia druki, które wystarczy wydrukować, wypełnić i zanieść na pocztę. Oprócz tego potrzebny będzie jeszcze dowód osobisty, gdyż tylko osoby pełnoletnie mogą dokonać formalności. Jeśli jeszcze nie ukończyliście 18 lat możecie poprosić rodziców lub starsze rodzeństwo o jej założenie.

Mam nadzieję, że ten krótki post pomoże wam jeśli mieliście wątpliwości co do skrytek pocztowych. Jeśli w regulaminie nadal nie znaleźliście odpowiedzi na nurtujące was pytania najlepiej udać się na najbliższą pocztę i zapytać o szczegóły.

A wy macie jakieś doświadczenia ze skrytkami? Może zastanawiacie się nad takim
rozwiązaniem? Podzielcie się opiniami i przemyśleniami w komentarzach!

Zapraszam również na Facebook po więcej inspiracji i ciekawostek o pisaniu listów.

Dodaj komentarz