POSTCROSSING

Postcrossing oznacza wymianę kartek pocztowych. Może nie brzmi to bardzo fascynująco na początku, ale postaram się Was przekonać, że jest to na prawdę wciągające hobby.
Postcrossing

Istnieją różne strony internetowe jak i grupy na Facebook’u gdzie można znaleźć ludzi do wymiany pocztówek.

Ja mogę wam polecić portal https://www.postcrossing.com/ .
Jest to jedyna strona z jakiej korzystam, więc nie mogę porównać jej do innych, ale dla mnie jest fantastyczna.

Korzystanie jest bardzo proste. Zakładamy konto, podajemy adres i podstawowe dane na swój temat. Możemy dodać zdjęcie i opis, gdzie przedstawiamy swoje zainteresowania, ulubione filmy, książki, muzykę itp., czyli wszystko to co ważne przy wyborze idealnej kartki dla nas.

Jeśli chcielibyście poczytać więcej na temat tego jak napisać taki opis to zapraszam na post w 100% poświęcony tej kwestii.

Kiedy konto jest gotowe klikamy „Send a postcard” i wtedy system losuje nam kogoś do kogo mamy wysłać kartkę. Całkiem proste prawda? 😉

A i ważna sprawa! Oprócz adresu podany zostanie także kod, który trzeba umieścić na kartce, aby osoba po otrzymaniu pocztówki mogła ją zarejestrować na stronie. Polecam też przeczytanie całego postu o tym co umieścić na pocztówkach aby na pewno o niczym nie zapomnieć.

Kiedy wasza kartka dotrze ktoś zupełnie inny wylosuje was i prześle wam kartkę.
Dużą zaletą tej strony jest to, że jest tam bardzo dużo ludzi i jest to
prawie niemożliwe, żeby zabrakło wam nowych osób do wymiany.

Od razu chcę was zapewnić, że te kartki to nie tylko widokówki z różnych miejscowości, parków itp.  Aby was o tym przekonać mam dla Was zdjęcia kilku kartek.

Kartek możecie szukać w kioskach, TK Maxx, sklepach interentowych, a także w antykwariatach ( można tam znaleźć prawdziwe perełki).

Na koniec zapraszam na krótki film, który wszystko podsumuje.

Jeśli zaczynacie przygodę z postcrossingiem i przerażają Was ceny znaczków warto zapoznać się z inną możliwością jaką jest wysyłanie pocztówek przez stronę napiszkartkę. Wtedy cena jest aż o połowę niższa w stosunku do Poczty Polskiej.

Dobrej zabawy!

2 komentarze

Dodaj komentarz