• Home
  • /
  • Penpals
  • /
  • Ozdabianie pocztówek i kopert stemplami

Ozdabianie pocztówek i kopert stemplami

Cześć!

Ponieważ dzięki uprzejmości sklepiku Postallove moja kolekcja stempelków powiększyła się o kolejną sztukę postanowiłam przygotować dla Was post gdzie pokażę po 2 sposoby na dekorację kopert i pocztówek właśnie za pomocą stempli. Mam nadzieję, że Was to zaciekawi 🙂
Musimy zacząć od przygotowania podłoża do stemplowania. Ważne aby powierzchnia była równa. Warto użyć także podkładki. Ja wykorzystałam matę do cięcia, ale dobrze sprawdzi się też podkładka pod myszkę 🙂
Ozdabianie pocztówek i kopert

 Przy tuszowaniu trzeba pamiętać żeby równomiernie
pokrywać cały stempel. Najlepiej jest przykładać tusz do stempla a nie
stempel do tuszu, bo mamy lepszy widok na to co robimy. Ja po każdym użyciu lubię od razu czyścić stempel mokrą chusteczką bo wtedy najłatwiej się to robi.
Jeśli chodzi o samo stemplowanie to należy przyłożyć dokładnie stempel do ozdabianej powierzchni i przycisnąć na około 10 sekund aby tusz mógł dokładnie przejść na papier.
Teraz kiedy znamy zasady można brać się do pracy 🙂
Zaczniemy od pocztówek.
Ozdabianie pocztówek i kopert
Układam pocztówkę na podkładce.
Ozdabianie pocztówek
 Przygotowuję pierwszy stempel.
 Na początek wybrałam mały stempelek w kształcie gwiazdki, który dostałam kiedyś jako gratis w sklepie Scrap
 Do tego rodzaju stempli potrzebny jest bloczek. Tu możecie go znaleźć.
 Potrzebujemy również tuszu w wybranym kolorze. Ja bardzo lubię te tusze ( w sumie to prawie tylko ich teraz używam :D), bo są naprawdę dobrze na pigmentowane i są w dobrej cenie.
 Umieszczam stempel na bloczku i tworzę z gwiazdek linię oddzielającą część na adres i część na tekst. Starajcie się to zrobić trochę prościej niż ja 😉
Ozdabianie pocztówek
 Wybieram kolejny stempel. Ten pochodzi ze sklepu Postallove
Ten umieszczony jest od razu na drewienku więc nie potrzeba bloczka.
 Nakładamy tusz (w moim przypadku czarny również firmy Latarnia Morska)
Wybieram kolejny stempel Postallove, który oprócz funkcji estetycznej będzie również miejscem na podanie kodu pocztówki.
Ponieważ chcę by było ciekawiej używam 2 tuszy. Żółty ( był już wykorzystany przy gwiazdkach), którym pokrywam tylko ptaszka i czerwony, którym pokrywam resztę.
 Tak prezentuje się już gotowa kartka 🙂
 Teraz umieszczam kolejną kartkę na podkładce.
 Tutaj również za pomocą stempla z małym wzorem przedzieliłam część na adres i część na tekst. Wykorzystałam wzór z 3 różami z tego zestawu.
 Oraz ten sam czerwony tusz co poprzednio.
 Następnie sięgnęłam po mój najnowszy stempelek od Postallove, który pokryłam czarnym tuszem.
 Następnie wykorzystałam stempel, który był w jednej z paczek BrimblesBox. Jest to stempel, który posiada tusz już w sobie, więc trzeba go tylko przycisnąć i gotowe.
Tak prezentuje się już gotowa kartka. W przypadku pocztówek warto zostawić je na jakiś czas żeby tusz dokładnie zasechł, bo są one grubsze niż papier i trwa to troszkę dłużej 🙂
Teraz przygotujemy koperty.
Do pierwszej z nich wykorzystałam stempel i tusz zakupione w zestawie w TKMaxxx.
 Taki wzór dobrze wygląda jako „ciągły” więc warto poświęcić trochę czasu i przykładać go właśnie w taki sposób. Tutaj bardzo dobrze widać dlaczego przezroczyste bloczki są najwygodniejsze 🙂
Kolejny stempel pochodzi z zestawu zakupionego w Lidlu.
 W przypadku tego stempla dokonałam małej modyfikacji. Ponieważ chciałam mieć możliwość używania tych dwóch napisów osobno oderwałam je, rozcięłam i przykleiłam na dwóch stronach.
 Pokryłam je czarnym tuszem.
 Tutaj widać dlaczego trzeba sprawdzać jak pokryło się stempel tuszem. Jak możecie zauważyć ja niestety nałożyłam go na brzegi stempla i kształt mi się trochę odbił.
 Z tyłu byłam bardziej precyzyjna 🙂
 Biorę drugi ze stempli z zestawu i aby mieć element wspólny z przodu i tyłu odbijam go z różowym tuszem.
 Koperta jest gotowa! 🙂
Teraz pokażę coś trochę innego.
Wykorzystam 2 stempelki z kwiatuszkami z zestawu od ScrapBerry’s.
 Oraz ponownie czerwony tusz.
 Układam stemple na jednym bloczku i odbijam na raz tworząc takie narożniki. Jeśli macie tylko jeden kwiatek to też wystarczy.
 Z tyłu odbijam jeden kwiatek dla zachowania spójności.
 Dodaję ten sam stempel od Postallove, którego użyłam na kartce z niedźwiedziem z czarnym tuszem i gotowe! 🙂
Jestem bardzo ciekawa czy lubicie używać stempli 🙂 Napiszcie koniecznie. Podajcie również swoich ulubionych producentów-chętnie spróbuję nowych rzeczy.
Jeśli jesteście zainteresowani tą tematyką mogę przygotować post o stemplach do kolorowania oraz o tym jak je kolorować w fajny i łatwy sposób bez (niestety) drogich markerów. Nadal się uczę, ale chętnie podzielę się tym co udało mi się już dowiedzieć 🙂 Więc czekam na komentarze!Miłego dnia!

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz