Akcja BohaterON

Cześć!

Dziś przygotowałam post na temat akcji o której mogliście już słyszeć ze względu na reklamy w telewizji czyli BohaterON.
Ma ona na celu przypomnieć nam o ludziach, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim oraz dać możliwość podziękowania im. Rozpoczyna się ona 1 sierpnia, czyli w kolejną rocznicę Powstania i trwa tyle ile walki, czyli 63 dni.

BohaterON


Moim zdaniem najlepiej i najbardziej zwięźle akcję tłumaczy ulotka dlatego wykorzystam ją aby przybliżyć jej charakter. Jeśli chcielibyście taką dla siebie można je znaleźć między innymi na poczcie.

Teraz o tym jak to wygląda od strony praktycznej.

Na stronie internetowej możecie sprawdzić gdzie macie najbliższy punkt z pocztówkami. Ja sprawdziłam czy jest tam moja pobliska poczta i się na nią wybrałam. Weszłam na pocztę i zaczęłam się rozglądać. Na stoliku gdzie są druki do listów poleconych czy paczek leżały ulotki jak ta powyżej, więc stwierdziłam, że trzeba zapytać. Pocztówki znajdowały się przy okienku na stojaku z kartkami do kupienia na różne okazje. Pani pracująca na poczcie bez żadnego problemu mi jedną dała. Było ich całkiem sporo więc myślę, że nie ma problemu z ich dostępnością. Ważne jest to, że wysyłka nie jest opłacona przez organizatorów, więc warto od razu kupić znaczek.

Tak się prezentuje ta pocztówka.

BohaterON

Na kartce umieszczony jest adres i miejsce na własny adres do korespondencji. Nie ma wymogu żeby go podawać. Robi się to wtedy kiedy jest się zainteresowanym odpowiedzią.
Jak widzicie miejsca na napisanie wiadomości jest niewiele.
Na stronie internetowej www.bohateron.pl dostępna jest lista osób biorących udział w Powstaniu, więc można wybrać jedną do której chcemy konkretnie napisać.

Można także wysłać pocztówkę przez stronę internetową. Tam również trzeba dokonać opłaty za wysyłkę. Przy tej opcji można wybrać gotową treść życzeń lub napisać swoje.

Istnieje też 3 opcja – można stworzyć coś własnoręcznie: list, kartkę, kolaż… Przykłady znajdziecie na facebooku Bohater ON. Wysyłamy to na ten sam adres, który znajduje się na pocztówkach

Akcja trwa do 2 października.

Jestem bardzo ciekawa czy wzięliście udział w akcji albo czy planujecie i czy może są tu jakieś osoby, które zrobiły to już w zeszłym roku. Napiszcie koniecznie co myślicie.

Miłego dnia!

 

6 komentarzy

 • Danka Palega

  10 sierpnia 2016 at 22:31

  Uważam, że akcja jest świetna! Od dziecka bardzo bliskie było mi Powstanie Warszawskie. Słuchałam o nim od mamy, miłośniczki historii, czytałam w książkach, tarmoszonych stosami z lokalnej biblioteki, a wreszcie sama opowiadałam o nim na mojej ustnej maturze z polskiego. 🙂 Zawsze chciałam być w Warszawie 1 sierpnia i móc spotkać tych pięknych ludzi, zaśpiewać z nimi powstańcze piosenki i w milczeniu zapalić znicz na Powązkach ich kolegom, którzy oddali za naszą wolność swoje życie. Możliwość napisania kilku słów od siebie do Powstańców to dla mnie bardzo wielki zaszczyt. Wysłałam już kilka listów, wraz z kartkami z pięknymi cytatami. Mam nadzieję, że szybko dotrą do adresatów i sprawią im radość. 🙂 Już planuję kolejne wysyłki i również zamierzam napisać kilka słów o tej akcji na moim blogu już za kilka dni. 🙂
  Pozdrawiam, letters-to-danka.blogspot.com 🙂

  Odpowiedz
 • Joanna

  11 sierpnia 2016 at 16:48

  Również wzięłam udział w tej akcji, ale niestety tylko przez internet, ponieważ moja poczta nie posiada takich pocztówek 🙁 Czuje się przez to, jakbym mieszkała na końcu świata. Piękna akcja, bardzo mi się podoba 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz