Papeteria Walentynkowa na 2 sposoby

Papeteria Walentynkowa

Cześć!

Ponieważ zbliżają się Walentynki pomyślałam, że fajnie będzie stworzyć coś na tą okazję. Jest na prawdę sporo tutoriali jak wykonać kartkę, więc ja postawiłam na papeterię walentynkową i to na 2 sposoby. Myślę, że jest to świetna opcja dla tych którzy chcieliby napisać piękny list miłosny dla swojej drugiej połowy na to święto jak i dla osób które chciałyby przesłać trochę miłości swoim penpalom 🙂

Propozycje są na prawdę proste więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Walentynkowa girlanda

Potrzebujemy dowolnej wielkości kartki papieru. Kolor również dowolny. Ja wybrałam format A5.
Rysujemy mazakiem dwa łuki tak aby wyglądały jak przecinające się sznury przyczepione do ściany. Ciężko mi to trochę opisać, ale zdjęcie poniżej wszystko wyjaśnia.

Papeteria Walentynkowa
Za pomocą dziurkacza ozdobnego wycinamy serca z kolorowego papieru. Myślę, że 2 kolory to minimum żeby stworzyć ciekawy efekt.
Papeteria Walentynkowa
Papeteria Walentynkowa
Teraz przyklejamy nasze serca na narysowanych sznurkach. Ponieważ moje serduszka mają dwa rozmiary rozmieściłam je na przemian i kolorami i wielkościami.
Analogicznie możemy stworzyć pasującą kopertę. Ja planuję wysłać swoją papeterię pocztą więc ograniczyłam się do jednego „sznurka” w lewym rogu, ale Wy możecie dodać ich więcej.
Papeteria Walentynkowa
Nasza papeteria jest gotowa
 

Złote serce

Do mojej kolejnej propozycji potrzebujemy 2 kartek tego samego wymiaru. Ja zdecydowałam się na A4 żeby mieć więcej miejsca na tekst. Jeśli chodzi o kolor to nadal jest dowolny jednak nie polecam papieru w linie lub kratkę, bo to trochę popsuje efekt. Lepiej linie dorysować później w samym serduszku.
Z kartki wycinamy serce takiej wielkości żeby po przyłożeniu do drugiej pozostawał margines.
Papeteria Walentynkowa
Potrzebny będzie także marker, flamaster, końcówka ołówka zamoczona w farbie – ogólnie coś czym można robić kropki. Ja wybrałam złoty marker.
Trzymając szablon serca w miejscu kropkami tworzymy kontur.
Teraz odchodzimy od szablonu coraz dalej i czym dalej tym mniej gęsto robimy kropki.
Chodzi o taki efekt jak poniżej.
Jeśli po zdjęciu szablonu macie miejsca gdzie jest zbyt pusto warto to uzupełnić.
Kopertę tworzymy analogicznie. Potrzebne będzie do tego małe serce. Jeśli nie planujemy już używać szablonu, który stworzyliśmy na początku można wyciąć je właśnie z niego.
Druga papeteria gotowa. Tak jak wspominałam wcześniej, jeśli potrzebujecie linijek można je śmiało dorysować wewnątrz serca.
Mam nadzieję, że pomysły Wam się podobają i że któryś z nich wypróbujecie sami 🙂
Jeśli nie macie kopert w domu, ale macie gazety z ładnymi wzorami zapraszam na film gdzie pokazałam jak możecie je z nich wykonać aż na 4 sposoby.
Jestem bardzo ciekawa jakie macie plany na Walentynki oraz czy zamierzacie wykonać kartki lub papeterię samodzielnie. Piszcie!

Jeśli post wydaje Wam się ciekawy możecie go podać dalej używając przycisków poniżej 🙂

Miłego dnia!

5 komentarzy

Dodaj komentarz