• Home
  • /
  • DIY
  • /
  • Czy warto zamawiać taśmy ozdobne na AliExpress?

Czy warto zamawiać taśmy ozdobne na AliExpress?

 Cześć!

Jeśli czytacie bloga od jakiegoś czasu to na pewno wiecie, że taśmy ozdobne to coś co uwielbiam. Na pewno świadczy o tym  Washi Tape Tag.
Ponieważ coraz częściej polecane są zakupy w chińskim sklepie AliExpress pomyślałam, że warto sprawdzić jak wygląda tam sytuacja z taśmami i zamówiłam 4 wzory u 4 sprzedawców, a następnie porównałam z innymi taśmami które posiadam. Jeśli jesteście ciekawi jak wypadły zapraszam do czytania.
 taśmy ozdobne na AliExpress

Pierwsze wrażenie

Taśmy podróżowały do mnie osobno i trwało to od jednego do półtora miesiąca. Były pakowane w małe koperty jak na zdjęciach poniżej.

washi tape

Każda pochodzi od innego sprzedawcy, ale okazało się, że 2 z nich są tego samego producenta – Miss Time.
washi tape taśmy ozdobne na AliExpress

Teraz pokrótce scharakteryzuję te taśmy.
Każda z nich została zamówiona 19 stycznia i podróżowała darmową przesyłką, czyli tą najwolniejszą. Nie były to moje pierwsze zakupy na tej stronie, więc spodziewałam się, że to chwilę potrwa.

  • Taśma z gałązkami kosztowała 1,19 $ (4,85 zł). Firma to Miss Time. Wymiary 15mm x 8m. Dotarła 3 Marca.
  • Taśma z kotkami kosztowała 1,42 $ (5,79 zł), również firmy Miss Time. Wymiary 15mm x 10m. Dotarła 6 Marca.
  • Taśma z fioletowymi kwiatami kosztowała 1,20 $ (4,89 zł). Producent Bentoto House. Wymiary 15mm x 7m. Dotarła najszybciej ze wszystkich – 13 Lutego.
  • Taśma z dniami tygodnia kosztowała najwięcej, bo 2,75 $ (11,21 zł). Producent Infeel.Me. Wymiary 15mm x 7m. Dotarła 15 Lutego.

Taśmy w dotyku są fajne, takie dość typowe. Najbardziej zdziwiły mnie koty, bo wydawało mi się, że ta taśma jest taka „tępa” i będzie się łatwo odklejać, ale jest w porządku. W moim odczuciu nie różnią się jakością wykonania od innych które posiadam. Dobrze trzymają się powierzchni i nie ma kłopotu z ich odrywaniem od rolki. Można je urywać bez użycia nożyczek.

Taśmy z Chin vs. Taśmy Europejskie

Do porównania wybrałam kilka taśm z różnych miejsc i różnego rodzaju. Większość dostępna w Polsce stacjonarnie oprócz jednej z Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o ceny to najtańsze są foliowe z Lidla, bo sprzedawane są w dużych opakowaniach więc na sztukę wychodzi około 2 zł. Podobnie foliowa taśma z Tigera – 2zł. Ich wadą jest to, że klejenie na nich innych warstw zwykłym klejem może być trudne.
Dalej w kolejności jeśli chodzi o ceny jest druga taśma z Tigera – cena ok. 3 zł. Ona różni się od wszystkich tym, że jest to coś pomiędzy papierową a foliową taśmą, bo jest znacznie grubsza od porównywanych, ale spokojnie można ją rwać bez nożyczek. Dalej American Crafts zakupione w  TK Maxxx, cena około 7 zł i na końcu Mrs Brimbles około 12 zł.

Na białym tle wszystkie prezentują się dobrze. Różnica na pewno jest taka, że taśmy z AliExpress są w delikatniejszych kolorach, co dla mnie jest zaletą, bo lubię posiadać różnorodne wzory. Może to być też kwestia moich wyborów, ale z tego co pamiętam to widziałam tam dużo takich „akwarelkowych” wzorów więc jest to w pewnym stopniu ich cecha charakterystyczna.
Po za tym nie widzę żadnych znaczących różnic między nimi na korzyść którejś grupy. Jedyna rzecz która rzuciła mi się w oczy nie dotyczy taśm tylko rolek na które są nawinięte, bo wydaje mi się, że te z grupy „europejskiej” są trochę lepszej jakości.

washi tape

Ponieważ początek był dobry postanowiłam je przetestować w trudniejszych warunkach czyli na czarnym papierze. Najlepiej, jak widać, wypadła taśma z Tigera z kurczakami, ale tak jak mówiłam jest ona inna od pozostałych i nie stanowi dobrego odnośnika.
Z zamówionych taśm najlepiej wygląda ta z fioletowymi kwiatami. Dni tygodnia również fajnie się prezentują. Na tym tyle najgorzej wygląda taśma z kotkami, bo są one ledwo widoczne.

washi tape

Możemy też porównać obie grupy na białym i czarnym tle obok siebie.

washi tapewashi tape

Jakie są moje wnioski po teście?

Chińskie taśmy są fajne. Nie powiedziałabym, że cenowo wypadają jakoś fantastycznie, bo w Polsce można kupić coś fajnego w tej cenie, ale na pewno jest to kwota, którą można na to przeznaczyć bez wyrzutów sumienia. Zaleta to na pewno wzory, bo są ciekawe. Jeśli chodzi o czas oczekiwania to nie jest krótki, ale jeśli ktoś tak jak ja się nie śpieszy z zamówieniem to nie stanowi to dużego problemu.
washi tape

Teraz możemy wrócić do pytania z tematu posta – czy warto zamawiać taśmy ozdobne na AliExpress?
Ja jestem bardzo zadowolona z zakupu. Myślę, że jeszcze nie raz zamówię coś z tej strony.

A Wy kupowaliście kiedyś taśmy washi na AliExpress? Jestem ciekawa jakie macie zdanie dotyczące produktów papierniczych z tej strony, bo wiem, że z karteczkami samoprzylepnymi bywało różne.

Jeśli post Ci się podoba podaj go dalej korzystając z przycisków poniżej. Może akurat ktoś z twoich znajomych zastanawia się nad zamówieniem 🙂

Przy okazji chciałabym Was zaprosić na post na blogu My small big creation o tym jak oszczędzać na przydasiach, gdzie miałam okazję, razem z innymi blogerkami, napisać kilka słów na ten temat. Będzie mi bardzo miło jeśli przeczytacie i zostawicie coś od siebie o oszczędzaniu 🙂

Miłego dnia!

14 komentarzy

Dodaj komentarz