List Wielkanocny + darmowy szablon

Cześć!

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a więc to najwyższy czas na wysłanie listu na tę okazję. W zeszłym roku jako bazy do listów wykorzystałam składane kartki. Tym razem papeterię wykonam samodzielnie, a do tego kilka innych wielkanocnych elementów. Zapraszam!

List Wielkanocny

Naszą pracę zaczniemy od wydrukowania i wycięcia elementów szablonu, który przygotowałam. 

Bardzo ułatwi nam to pracę i dzięki temu kształty będą powtarzalne.

darmowy szablon
Ponieważ do papeterii użyjemy farby która musi schnąć zaczniemy od tego elementu. Przygotowujemy 3 małe jajeczka i układamy w dowolnym miejscu na kartce. Wybranym kolorem malujemy przestrzeń dookoła jajek aby odbić ich
kształt. Farbę pozostawmy do  wyschnięcia.
darmowy szablondarmowy szablondarmowy szablon
Ponieważ ta metoda nie maje nam idealnych krawędzi pisanki obrysowałam czarnym cienkopisem i dodałam wzorki. Bardzo lubię takie nieidealne wykończenia, ale jeśli wy wolicie równe możecie to osiągnąć odrysowując kształt ołówkiem i dokładnie malując przestrzenie dookoła. Ołówek i tak zostanie zakryty cienkopisem.
darmowy szablon
darmowy szablon
darmowy szablon
 Analogicznie wykonałam koperty, ale tym razem ograniczyłam się do jednego jaka.
darmowy szablon
darmowy szablon

Aby było jeszcze bardziej tematycznie dodałam naklejki PRIORYTET. Jeśli jesteście ciekawi gdzie można kupić takie lub inne naklejki na pocztę zapraszam na post z poprzedniego tygodnia.

darmowy szablon

Kolejnym etapem będzie przygotowanie Mail Tag. Do tego celu wykorzystamy duże jajko. Odrysowujemy je na kolorowym papierze. Z jednej strony rysujemy lub malujemy wzory, a z drugiej wypisujemy nasze pytania. Ja przygotowałam  2 jajka – jedno na moje pytania, a drugie na odpowiedzi.

darmowy szablon
darmowy szablon
Teraz czas na najciekawszy element czyli królika wypełnionego słodkościami. Pomysł znalazłam przypadkiem na Facebooku. Oryginał możecie zobaczyć tutaj.

Wykorzystamy
ostatni szablon czyli królika. Odrysowujemy go dwukrotnie na papierze w
wybranym kolorze. Przykładamy do siebie i zszywamy. Kiedy pozostanie
nam już tylko około 1/3 niezaszytego brzegu wrzucamy słodkości do środka
i zaszywamy do końca. Królikowi można dodać ogonek.W oryginale słodyczami są M&M’s, ale ja zdecydowałam się na czekoladowe zajączki i kurczaczki z Biedronki.

darmowy szablon
darmowy szablon
dafmowy szablondarmowy szablon
darmowy szablon
I tak w prosty sposób mamy gotowy list wielkanocny. Nie ukrywam, że zajmuje to chwilę, ale efekt jest świetny, a potrzebne materiały, nie są trudno dostępne, a może część z Was nawet ma to wszystko już w domu.
darmowy szablon

Dla mnie wykonywanie listów na Wielkanoc jest równie ekscytujące co listy na Boże Narodzenie.  A Wy przygotowujecie takie listy? Piszcie koniecznie.

Macie ochotę dodać do listu coś jeszcze, albo stworzyć swoją wersję listu wielkanocnego? Zapraszam na Pintrest, gdzie przygotowałam dla Was tablicę z Kwietniowymi Inspiracjami.

Jeśli post się spodobał będzie mi bardzo miło jeśli podacie go dalej korzystając z przycisków poniżej.

Miłego dnia!

11 komentarzy

  • Penpals Poland

   4 kwietnia 2017 at 09:22

   Bardzo dziękuję 😀 Cieszę się, że się podoba.
   Jeśli masz ochotę możesz rozpocząć z kimś korespondencję i myślę, że otrzymasz nie jeden taki list 🙂 Wszystkie informacje są w zakładce "Zacznij tutaj".

   Odpowiedz
 • Agnieszka Partyka

  5 kwietnia 2017 at 07:56

  WOW! A czy nie ma później problemu, żeby wysłać np. takiego królika na poczcie? U mnie pani tylko próbuje mi wciskać najdroższą wysyłkę, ale różne historie krążą po Internecie, dlatego jestem ciekawa.

  Odpowiedz
  • Penpals Poland

   5 kwietnia 2017 at 12:56

   Przy takiej ilości czekoladek jaką włożyłam jest za ciężki żeby wysłać za 6zł i wchodzi już w zakres wagowy 11,50zł za priorytet. Akurat te przesyłki wysyłałam z neoznaczkami, więc nie było problemu na poczcie, ale nigdy nie zdarzyło mi się mieć kłopotu z panią na poczcie 🙂 Jeśli masz w domu wagę kuchenną to można list przed pójściem na pocztę zważyć i sprawdzić w cenniku internetowym http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa.html ile będzie kosztować. Jeśli pani na poczcie poda inną kwotę to można zapytać z czego to wynika, bo sprawdzaliśmy na stronie i była inna. Trzeba też uważać na wymiary, bo to też może czasem zmieniać koszty i wtedy powinno być dobrze 🙂

   Odpowiedz
 • Agnieszka Partyka

  8 kwietnia 2017 at 20:58

  Musiałam poszukać, co to są neoznaczki.:)
  Kiedyś wysyłałam listem ubranie i musiałam gładzić kopertę, żeby się zmieścić w gabarycie. Jak miałam ją podać pani, to jeszcze się zawahałam i głośno powiedziałam, bardziej do siebie, że chyba się zmieści. Pani zapytała, co jest w liście, odpowiedziałam, że ubranie, a ona na to z naciskiem, że takie rzeczy to raczej paczka. Moja koleżanka wysyłała maleńką drewnianą figurkę za granicę i pani naliczyła jej coś koło 70 zł za paczkę. Koleżanka miała zeskanowany napisany ręcznie adres, wydrukowany na małej karteczce. Adres nie był napisany alfabetem łacińskim a koleżanka nie umiała go przepisać. Karteczka miała za małe wymiary i figurka poleciała listem tańszym o połowę. Słyszałam też historie, że na poczcie nie chcą przyjąć listu, bo np. koperta nie ma jednolitego koloru. Dlatego zapytałam. Teraz przy wysyłaniu zawsze sprawdzam cennik na stronie i na poczcie mówię, że chcę to wysłać taką i taką przesyłką za tyle i tyle.

  Odpowiedz
  • Penpals Poland

   9 kwietnia 2017 at 13:18

   Ojej to bardzo dziwne osoby się trafiały. Ja miałam tylko sytuację, że pani powiedziała mi, że moja ręcznie wykonana koperta jest za mała. Co do kolorów nikt nie zwracał uwagi, a wysyłałam 2 dni temu list polecony w kopercie pomalowanej farbami. Mogę poradzić tylko tyle żeby walczyć o swoje na poczcie i nie dać się naciągnąć 😀 Niestety takie mamy czasy, że ciężko ufać ludziom którzy biorą od nas pieniądze.

   Odpowiedz
 • Justyna Kosieradzka

  10 kwietnia 2017 at 09:05

  Piękna ta papeteria. Szczególnie podoba mi się ten wariant w jajami u góry i dołu kartki. Jestem kiepska w tradycyjnej korespondencji, ale przez Ciebie zaczym się zastanawiać nad poświęceniem jej czasu. Uświadomiłam sobie, że sama bardzo chciałabym otrzymać taki list 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz