Co umieścić na postcrossingowej pocztówce?

co umieścić na pocztówce

 

Cześć!

Ostatnio miałam przyjemność przygotować post gościnny o tym jak zacząć pisać listy z francuzami i doszłam do wniosku, że bardzo dawno nie było na blogu czegoś dla osób na początku swojej drogi z korespondencją. Ponieważ grono czytelników się powiększa dziś wrócę do korzeni postcrossingu i odpowiem na pytanie co umieścić na pocztówce. Ale spokojnie, dla osób doświadczonych w temacie też coś się znajdzie.

Co musi znaleźć się na pocztówce

co umieścić na pocztówce


1. Miejscowość i data

Wiele osób prosi o podanie informacji aby wiedzieć ile dokładnie podróżowała kartka, a nie tylko kiedy zostały wylosowana. Te dane są szczególnie ważne kiedy pocztówka nie ma kodu albo jest w nim błąd, bo czasem tak się zdarza. Ułatwia to systemowi jego odnalezienie podczas zgłoszenia.

2. Postcard ID

Jest to specjalnie wygenerowany kod  dla każdej pocztówki dzięki któremu kartka jest rejestrowana na stronie. Składa się z dwuliterowego skrótu od nazwy państwa, z którego pochodzi oraz ciągu cyfr oznaczającego, która z kolei to kartka z danego kraju. Można wyróżnić taki kod na kartce na różne sposoby: rysując ramkę, używając specjalnej naklejki lub tak jak ja na tym przykładzie stempla.

3. Wiadomość dla adresata

Tutaj macie ogromne pole do popisu. Możecie napisać na co macie tylko ochotę. Fajnie jeśli będzie to coś więcej niż „Happy Postcrossing!”. Jeśli potrzebujecie inspiracji zapraszam na listę 15 rzeczy, o których można napisać na pocztówce.

4. Adres

Bardo ważna rzecz, bo bez tego kartka nie dotrze. Dlatego trzeba pamiętać nie tylko o jego napisaniu, ale o zrobieniu tego bardzo dokładnie i czytelnie.

5. Znaczek

Również niezbędna rzecz. Możecie kupić zwykły znaczek na poczcie lub neoznaczek, bez wychodzenia z domu.
Jeśli cena wysyłki pocztówek za granicę jest dla Was zbyt wysoka zapraszam na post o tym jak można ten koszt obniżyć.

 Co może znaleźć się na pocztówce

postcrossing

1. Taśma ozdobna rozdzielająca część na adres i wiadomość

Bardzo lubię ozdabiać w taki sposób pocztówki, bo to prosty patent na odrobinę koloru po tej stronie kartki. Tutaj można poszaleć z wzorami, kolorami i grubościami taśm.

2. Naklejka ozdobna priorytet

Moje pocztówki są zawsze wysyłane priorytetem i przy okazji mogę dodać im kolejny ciekawy element naklejając swoje naklejki „Prioritare”.  Na przykładzie widzicie akurat postcrossingową wersję, ale jest ich dużo więcej i na różne okazje. Inne przykłady możecie zobaczyć w moim poście o naklejkach na pocztówki.

3. Aktualna pogoda

Taka zwykła informacja, ale może być piękną ozdobą pocztówki. Graficzna informacja o pogodzie jest często wykorzystywana przez postcrosserów. Ja akurat wybrałam naklejkę, ale równie dobrze można samodzielnie wykonać rysunek słońca w piękny letni dzień lub śnieżynki zimą.

A co Wy lubicie umieszczać na pocztówkach? Podzielcie się w komentarzach!

Jeśli jesteście na początku swojej przygody z postcrossingiem i nie macie jeszcze pocztówek lub macie ochotę zdobyć nowe zapraszam na urodzinowy konkurs!

Będzie mi bardzo miło jeśli przekażecie post dalej aby dotarł do innych postcorsserów. Możecie do tego wykorzystać przyciski poniżej.

Miłego dnia!

11 komentarzy

Dodaj komentarz