maja 02, 2017

Co umieścić na postcrossingowej pocztówce?


Cześć!


Ostatnio miałam przyjemność przygotować post gościnny o tym jak zacząć pisać listy z francuzami i doszłam do wniosku, że bardzo dawno nie było na blogu czegoś dla osób na początku swojej drogi z korespondencją. Ponieważ grono czytelników się powiększa dziś wrócę do korzeni postcrossingu i odpowiem na pytanie co umieścić na pocztówce. Ale spokojnie, dla osób doświadczonych w temacie też coś się znajdzie. 

Co musi znaleźć się na pocztówce


postcrossing

1. Miejscowość i data
Wiele osób prosi o podanie informacji aby wiedzieć ile dokładnie podróżowała kartka, a nie tylko kiedy zostały wylosowana. Te dane są szczególnie ważne kiedy pocztówka nie ma kodu albo jest w nim błąd, bo czasem tak się zdarza. Ułatwia to systemowi jego odnalezienie podczas zgłoszenia.

2. Postcard ID
Jest to specjalnie wygenerowany kod  dla każdej pocztówki dzięki któremu kartka jest rejestrowana na stronie. Składa się z dwuliterowego skrótu od nazwy państwa, z którego pochodzi oraz ciągu cyfr oznaczającego, która z kolei to kartka z danego kraju. Można wyróżnić taki kod na kartce na różne sposoby: rysując ramkę, używając specjalnej naklejki lub tak jak ja na tym przykładzie stempla.

3. Wiadomość dla adresata
Tutaj macie ogromne pole do popisu. Możecie napisać na co macie tylko ochotę. Fajnie jeśli będzie to coś więcej niż "Happy Postcrossing!". Jeśli potrzebujecie inspiracji zapraszam na listę 15 rzeczy, o których można napisać na pocztówce.

4. Adres
Bardo ważna rzecz, bo bez tego kartka nie dotrze. Dlatego trzeba pamiętać nie tylko o jego napisaniu, ale o zrobieniu tego bardzo dokładnie i czytelnie. 


5. Znaczek
Również niezbędna rzecz. Możecie kupić zwykły znaczek na poczcie lub neoznaczek, bez wychodzenia z domu.
Jeśli cena wysyłki pocztówek za granicę jest dla Was zbyt wysoka zapraszam na post o tym jak można ten koszt obniżyć.


 Co może znaleźć się na pocztówce


postcrossing

1. Taśma ozdobna rozdzielająca część na adres i wiadomość
Bardzo lubię ozdabiać w taki sposób pocztówki, bo to prosty patent na odrobinę koloru po tej stronie kartki. Tutaj można poszaleć z wzorami, kolorami i grubościami taśm.

2. Naklejka ozdobna priorytet
Moje pocztówki są zawsze wysyłane priorytetem i przy okazji mogę dodać im kolejny ciekawy element naklejając swoje naklejki "Prioritare".  Na przykładzie widzicie akurat postcrossingową wersję, ale jest ich dużo więcej i na różne okazje. Inne przykłady możecie zobaczyć w moim poście o naklejkach na pocztówki. 

3. Aktualna pogoda 
Taka zwykła informacja, ale może być piękną ozdobą pocztówki. Graficzna informacja o pogodzie jest często wykorzystywana przez postcrosserów. Ja akurat wybrałam naklejkę, ale równie dobrze można samodzielnie wykonać rysunek słońca w piękny letni dzień lub śnieżynki zimą. 

A co Wy lubicie umieszczać na pocztówkach? Podzielcie się w komentarzach!

Jeśli jesteście na początku swojej przygody z postcrossingiem i nie macie jeszcze pocztówek lub macie ochotę zdobyć nowe zapraszam na urodzinowy konkurs!


Będzie mi bardzo miło jeśli przekażecie post dalej aby dotarł do innych postcorsserów. Możecie do tego wykorzystać przyciski poniżej.

Miłego dnia!

4 komentarze :

 1. Czasami warto jeszcze dokleić/dopisać/dostemplować swój adres. Ja na co dzień tego nie robię, bo jest z tym za dużo roboty, ale miałam okres (3 miesiące?) gdzie ten swój adres zwrotny naklejałam i... wróciły do mnie aż 2 pocztówki! W przypadku obu okazało się, że odbiorca źle podał mi swój adres. Gdybym wtedy mojego adresu zwrotnego nie nakleiła to do dziś myślałabym, że to poczta zgubiła moje pocztówki :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna wskazówka :D Muszę o tym pomyśleć. Czasem na pocztówkach faktycznie są naklejki z adresami, więc na całym świecie muszą się zdarzać takie sytuacje. Ciekawa jestem co jest tańszym rozwiązaniem naklejki czy pieczątka :)

   Usuń
 2. Zawsze lubiłam dostawać pocztówki ozdobione mini rysunkami. Wtedy jeszcze bardziej nabierają wymiaru osobistego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak bardzo fajna sprawa :) Ja ostatnio pokazywałam na Instagramie taką kartkę, która zamiast opisu co nadawca właśnie robi miała rysunki :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Pen Pals Community Poalnd , Blogger