List stylizowany na gazetę

Cześć!

Dziś pokażę Wam jak wykonać bardzo prosty i ciekawy list. Jest on inspirowany nagłówkiem gazety. Będzie pasował na każdą porę roku i dla każdej płci, a przy tym jego wykonanie kosztuje naprawdę niewiele. Serdecznie zapraszam!

list stylizowany na gazetę

Będziemy potrzebować niewiele, kartkę papieru i cienkopisy oraz mazaki w różnych kolorach, w zależności od potrzeb.
nagłówek gazety

Zaczynamy od umieszczenia daty w prawym górnym rogu. Pod nią rysujemy poziomą kreskę od jednego go drugiego brzegu kartki. Czas na napis tytułowy. Moja propozycja to THE DEAR (imię) TIMES.  Jednak możecie tutaj wpisać na co macie ochotę. Zachęcam również do do wypróbowania różnych czcionek.

nagłówek gazety

Pod napisem tytułowym  rysujemy ramkę o szerokości trochę mniejszej niż kartka. W niej umieściłam numer listu, który wysyłam do tej osoby. Dalej podtytuł. Tutaj również można samodzielnie pokombinować. Ja zdecydowałam się na „Thank you for lovely letter edition” w wersji z czarnym cienkopisem oraz „Have a nice day edidtion” w kolorowej wersji. Na końcu znajduje się napis „Since” oraz rok od którego piszemy do siebie.

 

nagłówek gazety

Gazety bardzo często mają kolumny więc i ja podzieliłam kartkę na pół. Jednak nie jest to konieczne. W drugiej wersji pominęłam ten element.
To już wszystko. Teraz wystarczy napisać samą treść listu.

nagłówek gazety
nagłówek gazety

Uważam, że do takiego listu idealnie pasuje koperta wykonana z prawdziwej gazety.  Jeśli chcecie dowiedzieć się jak ją wykonać zapraszam na film, gdzie pokazałam 4 różne metody.

koperta DIY
koperta DIY

Jak Wam się podoba taka wersja listu?

Jeśli lubicie proste i łatwe sposoby na korespondencję zapraszam do postu, gdzie podjęłam próbę wyobrażenia sobie jak mógłby wyglądać list od mężczyzny.

Będzie mi ogromnie miło jeśli podacie post dalej. Przydadzą się do tego przyciski poniżej.

Teraz możecie obserwować bloga na Bloglovin’ aby być na bieżąco z wszystkimi nowymi postami   Follow

Miłego dnia!

 

One Comment

Dodaj komentarz