3 ciekawe wersje Mail Tag

Cześć!

Jeśli już od jakiegoś czasu piszecie listy możecie się zastanawiać „Czy jest jeszcze coś czym mogę zaskoczyć mojego penpala?”. Odpowiedź oczywiście brzmi TAK i właśnie o tym jest dzisiejszy post. Wykorzystamy popularny element listu jakim jest Mail Tag, ale w trochę inny sposób.
 3 wersje Mail Tag

Jeśli nie wiecie co to Mail Tag, jest to lista kilku pytań, którą dołączamy do listu aby jeszcze lepiej poznać drugą osobę. W liście zwrotnym otrzymujemy odpowiedzi oraz pytania do nas.
Teraz możemy przystąpić do tworzenia!

Zdania do uzupełnienia

Jest to bardzo podobny sposób do zwykłego Mail Tag, ale zamiast pisać pytania formułujemy zdania, które trzeba dokończyć. Ja akurat miałam w arkuszu papieru taką ramkę jak widzicie poniżej i postanowiłam ją wykorzystać, bo jest dość długa aby pomieścić odpowiedzi. Żeby nie było wątpliwości na odwrocie napisałam co to takiego.

korepondencja tradycyjnakorespondencja tradycyjna

Zdania do uzupełnienia mogą być bardzo różne. Na dole możecie zobaczyć moje przykłady, ale macie tu olbrzymie pole do popisu. Na samym dole napisałam co trzeba zrobić w pustych miejscach i Mail Tag jest gotowy!

mail tag

Co wolisz

Kolejna propozycja to takie gdybanie z serii „Co z tych dwóch rzeczy wolałabyś….”. Bardzo mi się podoba taka forma bo tu odpowiedź wystarczy otoczyć kółkiem.
Ja wybrałam kartkę z cyferkami, ale potraktowałam je jedynie jako element ozdobny.

list

Pytań z tej serii znajdziecie w internecie całą masę. Wystarczy wyszukać „would you rather questions” lub możecie stworzyć swoje własne.
Jak widzicie na dole jest mała pomyłka, którą musiałam zamazać, ale każdy się myli, więc nie ma co się za bardzo przejmować.

korespondencja tradycyjna
 Pytania na puzzlach
To był hit jednego ze starych postów „Poczta ubiegłego tygodnia”, więc i dziś nie może go zabraknąć. Ja swoje kupiłam za około 5zł.
Nas początek trochę zabawy dla nas, bo musimy je ułożyć.
 korespondencja tradycyjna
korespondencja tradycyjna

Teraz na odwrocie piszemy nasze pytania. Najlepiej do tego sprawdzają się markery alkoholowe takie jak do pisania po płytach CD. Ja wybrałam złoty kolor, ale czarny też będzie fajnie wyglądał.

list

Rozkładamy puzzle i wkładamy do koperty lub woreczka. Mail Tag gotowy!

list

Napiszcie mi koniecznie czy wykorzystujecie Mail Tag w swoich listach i jaką ma najczęściej formę.

Będzie mi ogromnie miło jeśli podacie post dalej! Wystarczy użyć przycisków poniżej.

Serdecznie zapraszam Was do naszej grupy na Facebooku „Rozmowy o listach i pocztówkach”.

Miłego dnia!

8 komentarzy

Dodaj komentarz