Jak zdobyć pocztówki ‚Pozdrowienia z …’ do kolekcji

Cześć!

Na pewno wielu z Was zna sklep Postallove. Jest on popularny nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Szczególnie seria „Pozdrowienia z…”.
Wiele osób kupuje je na wymianę i o tym dziś chcę mówić – jak zdobyć pocztówki  do kolekcji z opisanych na nich krajów.
pocztówki pozdrowienia z

Poproś w opisie na stronie postcrossingowej

Na ten pomysł nie wpadłam sama, a znalazłam go na jednym profilu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że te pocztówki są takie popularne. Dziewczyna z Taiwanu oferowała na postcrossing.com, że za wysłanie pocztówki GF wyśle taką kartkę od siebie. Wtedy moja kolekcja była mała i stwierdziłam, że fajnie było by ją mieć. Zgodnie z umową, odezwała się po otrzymaniu pocztówki do mnie po adres. Wtedy i ja umieściłam prośbę o te pocztówki w swoim profilu, jednak bez oferty zwrotnej. Mimo tego otrzymałam właśnie w ten sposób jeszcze 2 lub 3 sztuki co jest moim zdaniem bardzo dobrym wynikiem. Jeśli macie ochotę poczytać więcej ogólnie o pisaniu opisu na takie profile zapraszam na cały post poświęcony temu tematowi.

Dołącz do Grupy Facebookowej do wymiany kartek z tej serii

Jak wiemy na Facebooku jest sporo grup dla postcrosserów, więc i takiej dedykowanej dla pocztówek „Pozdrowienia z…” nie mogło zabraknąć. Możemy działać na 2 sposoby: napisać swój post z tym co mamy na wymianę i czego szukamy, albo reagować na posty zamieszczane przez innych. Obie metody są tak samo dobre. Bardzo fajne w grupie jest to, że można pobrać listę wszystkich pocztówek i zaznaczać umówione wymiany i otrzymane kartki.
 postallove pocztówki pozdrowienia z

Poszukaj na Instagramie

Instagram to kolejne świetne miejsce. Pisałam już kiedyś o szukaniu penpali na tym portalu. Zasada jest podobna. Wyszukujemy #gfpostcard i przeglądamy zdjęcia. Część osób będzie pokazywała swoje otrzymane/wysyłane pocztówki, ale równie dużo jest tam ofert wymiany. Tak samo Wy możecie publikować swoje pocztówki, które macie do zaoferowania.

Skorzystaj ze strony dedykowanej

…a tak właściwie bloga. Został stworzony całkiem niedawno i powoli rośnie w siłę. Nazywa się easy gf exchange. Szukamy tam zdjęcia pocztówki, którą chcemy otrzymać i w komentarzu piszemy ofertę razem z adresem e-mail. Druga opcja to sprawdzanie ofert pod zdjęciami pocztówek z Polski.
pocztówki pozdrowienia z

Mam nadzieję, że uda Wam się dzięki tym kilku poradom zdobyć sporą kolekcję pocztówek Pozdrowienia z…Jestem ciekawa czy je kolekcjonujecie i jak to robicie!

Jeśli lubicie rozmawiać o pocztówkach lub listach zapraszam do Naszej grupy „Rozmowy o listach i pocztówkach”. Miłego dnia!

 

10 komentarzy

 • Kinga Nowak Kinga On Tour

  13 czerwca 2017 at 06:49

  Dawno nie wymieniałam się kartkami, dlatego jestem do tyłu z nowościami. Nie wiedziałam o tej grupie ani nie orientuję się ile nowych pocztówek przybyło w Postallove. Post na pewno jest przydatny dla osób, które wciąż się wymieniają 🙂 Ja mam chyba około 20 tych pocztówek. Pamiętam, że mam Singapur, Chile, Filipiny, Japonię, Tajwan i inne. Część już na pewno pokazywałam na blogu.

  Odpowiedz
 • Karolina G.

  14 czerwca 2017 at 10:20

  Kartki z tej serii zbieram, ale w większości są to po prostu zakupione przeze mnie egzemplarze lub te, które podesłała mi koleżanka z Polski :). Nie jest to to samo, co otrzymanie bezpośrednio z kraju, które przedstawia pocztówka, ale zawsze to coś :D.

  Odpowiedz
 • marta

  23 lipca 2017 at 13:17

  A ja mam pytanie co jest „ważne” przy wysyłaniu takich pocztówek? Właśnie pierwsza wymiana przede mną i za bardzo nie wiem co napisać:( Każdy zaznacza, że mają być „written i stamped”, czyli muszą być zapisane, a nie puste?

  Odpowiedz
 • Penpals Poland

  23 lipca 2017 at 14:03

  Tak „written and stamped” oznacza, że dana osoba chce pocztówkę ręcznie wypisaną ze znaczkiem, a nie w kopercie 🙂 Przejrzałam swoje kartki, żeby móc Ci odpowiedzieć co napisać i w większości ludzie piszą kilka słów o sobie, gdzie mieszkają, jeśli to mało znana miejscowość to jak daleko od większej, co jest ciekawego w okolicy, jedno zdanie w swoim języku z tłumaczeniem, swoje doświadczenie z kolekcjonowaniem tej serii. Oczywiście nie wszystko naraz, a tylko kilka rzeczy 🙂

  Odpowiedz
  • Marta

   23 lipca 2017 at 14:18

   Dziękuję bardzo za odp. i pomoc. Czyli wszystko jak w wymianie tradycyjnych pocztówek:)
   Co do koperty to faktycznie, można i tak, ale na to bym nie wpadła;)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz