Napiszkartke.pl – odpowiedzi na wszystkie pytania

Cześć!

Na temat usługi wysyłania pocztówek przez napiszkartke.pl opinie są różne. Ja należę do zwolenników o czym pisałam już jakiś czas temu. Jednak ciągle miałam w głowie kilka pytań na temat tego serwisu i z tego co udało mi się zaobserwować na grupach facebookowych – nie byłam jedyna.

napiszkartke.pl opinie

Niedawno otrzymałam wiadomość od osoby, do której wysłałam pocztówkę za ich pośrednictwem, która rozbudziła moją ciekawość jeszcze bardziej. Oto jej fragment:

„I wonder how this postcard has reached me because it has no stamps at all (and any other signs of payment). Furthermore, it has not inbound cancellation stamp (i mean that when Post begin processing postcard they put a stamp on it firstly to show that person paid for delivery).”

Dlatego postanowiłam poprosić sam portal o odpowiedzi na te najczęściej pojawiające się niewiadome. Dzięki rozmowie z Dominiką Rykałą dziś mogę Wam je przedstawić.

Dlaczego czasem pocztówki docierają do odbiorcy bez znaczka?

Znaczki najczęściej naklejane są na kartki, które adresowane są do Europy, a prawie zawsze na te, które mają być dostarczone do Niemiec.
Standardowo pocztówki, które wysyłamy są stemplowane.

Czy można lub powinno się nakleić na pocztówce polski znaczek na przykład o niskim nominale lub ostemplowany wcześniej?

Jest to jak najbardziej praktykowane przez wielu użytkowników. Zazwyczaj nasz przewoźnik nie ma z tym problemu. Czasami niestety zdarzają się sytuacje, gdy listonosz w innym kraju źle zinterpretuje naklejony znaczek (jako próbę oszustwa) i potrafi obarczyć kosztami adresata za dostarczoną pocztówkę.
Dzieje się tak, gdy na pocztówce zostanie wypełniona cała przestrzeń (gdy jest naklejonych kilka wcześniej wykorzystanych znaczków – stempel potrafi się zgubić), zawsze należy zostawić w prawym górnym rogu miejsce na stempel.

napiszkartke.pl forum

A jak wygląda sytuacja z ozdobnymi naklejkami priorytet?

Wszystkie nasze kartki są wysyłane priorytetami, z takimi naklejkami nie ma żadnego problemu.

Czy można również wysyłać pocztówki w kopercie lub listy?

Można również wysyłać kartki w kopertach, czy listy.

Czy są ograniczenia co do wielkości przesyłek?

Nie powinny one być większe niż format A5 (210 x 148), oraz przekroczyć wagi 50 g. Tyczy to się zarówno pocztówek jak i kopert.

napiszkartke.pl forum


A teraz garść statystyk.

Napiszkartke.pl działa od 2014 rok i miesięcznie wysyłanych jest za ich pośrednictwem do 3000 przesyłek – nie tylko postcrossingowych. Co ciekawe dowiedziałam się od pani Dominiki, że gdyby wysyłki ustabilizowały się na poziomie 5000 sztuk miesięcznie firma mogłaby negocjować jeszcze lepsze ceny za wysyłki dla wszystkich.

Dlatego dziś mam dla Was zadanie specjalne – udostępnijcie post dalej na swoich profilach w mediach społecznościowych, stronach facebookowych i forach, czyli wszędzie tam gdzie mogą znaleźć się zainteresowani. Dzięki temu będziemy mogli wysyłać jeszcze więcej naszych ukochanych pocztówek, a w konsekwencji więcej ich otrzymywać.

Zapraszam też do przeczytania postu o tym jak od strony technicznej wygląda korzystanie z napiszkartke.pl – są tam informacje o cenach czy czasie doręczania.

Jeśli chcecie być na bieżąco z postami blogowymi możecie je śledzić na bloglovin’ Follow

Miłego dnia!

8 komentarzy

Dodaj komentarz