Napiszkartke.pl – odpowiedzi na wszystkie pytania

Cześć!

Na temat usługi wysyłania pocztówek przez napiszkartke.pl opinie są różne. Ja należę do zwolenników o czym pisałam już jakiś czas temu. Jednak ciągle miałam w głowie kilka pytań na temat tego serwisu i z tego co udało mi się zaobserwować na grupach facebookowych – nie byłam jedyna.

napiszkartke.pl opinie

Niedawno otrzymałam wiadomość od osoby, do której wysłałam pocztówkę za ich pośrednictwem, która rozbudziła moją ciekawość jeszcze bardziej. Oto jej fragment:

„I wonder how this postcard has reached me because it has no stamps at all (and any other signs of payment). Furthermore, it has not inbound cancellation stamp (i mean that when Post begin processing postcard they put a stamp on it firstly to show that person paid for delivery).”

Dlatego postanowiłam poprosić sam portal o odpowiedzi na te najczęściej pojawiające się niewiadome. Dzięki rozmowie z Dominiką Rykałą dziś mogę Wam je przedstawić.

Dlaczego czasem pocztówki docierają do odbiorcy bez znaczka?

Znaczki najczęściej naklejane są na kartki, które adresowane są do Europy, a prawie zawsze na te, które mają być dostarczone do Niemiec.
Standardowo pocztówki, które wysyłamy są stemplowane.

Czy można lub powinno się nakleić na pocztówce polski znaczek na przykład o niskim nominale lub ostemplowany wcześniej?

Jest to jak najbardziej praktykowane przez wielu użytkowników. Zazwyczaj nasz przewoźnik nie ma z tym problemu. Czasami niestety zdarzają się sytuacje, gdy listonosz w innym kraju źle zinterpretuje naklejony znaczek (jako próbę oszustwa) i potrafi obarczyć kosztami adresata za dostarczoną pocztówkę.
Dzieje się tak, gdy na pocztówce zostanie wypełniona cała przestrzeń (gdy jest naklejonych kilka wcześniej wykorzystanych znaczków – stempel potrafi się zgubić), zawsze należy zostawić w prawym górnym rogu miejsce na stempel.

napiszkartke.pl forum

A jak wygląda sytuacja z ozdobnymi naklejkami priorytet?

Wszystkie nasze kartki są wysyłane priorytetami, z takimi naklejkami nie ma żadnego problemu.

Czy można również wysyłać pocztówki w kopercie lub listy?

Można również wysyłać kartki w kopertach, czy listy.

Czy są ograniczenia co do wielkości przesyłek?

Nie powinny one być większe niż format A5 (210 x 148), oraz przekroczyć wagi 50 g. Tyczy to się zarówno pocztówek jak i kopert.

napiszkartke.pl forum


A teraz garść statystyk.

Napiszkartke.pl działa od 2014 rok i miesięcznie wysyłanych jest za ich pośrednictwem do 3000 przesyłek – nie tylko postcrossingowych. Co ciekawe dowiedziałam się od pani Dominiki, że gdyby wysyłki ustabilizowały się na poziomie 5000 sztuk miesięcznie firma mogłaby negocjować jeszcze lepsze ceny za wysyłki dla wszystkich.

Dlatego dziś mam dla Was zadanie specjalne – udostępnijcie post dalej na swoich profilach w mediach społecznościowych, stronach facebookowych i forach, czyli wszędzie tam gdzie mogą znaleźć się zainteresowani. Dzięki temu będziemy mogli wysyłać jeszcze więcej naszych ukochanych pocztówek, a w konsekwencji więcej ich otrzymywać.

Zapraszam też do przeczytania postu o tym jak od strony technicznej wygląda korzystanie z napiszkartke.pl – są tam informacje o cenach czy czasie doręczania.

Jeśli chcecie być na bieżąco z postami blogowymi możecie je śledzić na bloglovin’ Follow

Miłego dnia!

16 komentarzy

 • IceFlowers

  4 lipca 2017 at 05:04

  Wysyłam od dawna pocztówki zagraniczne przez napisz kartkę. Co ciekawsze u nich wysyłka priorytetem kosztuje 3 zł czyli już mniej niż nasz krajowy priorytet. Może warto zacząć i Polskie wysyłki wysyłać przez nk ?

  Odpowiedz
  • Penpals Poland

   4 lipca 2017 at 05:49

   Faktycznie priorytet powyżej 7 pocztówek 3 zł, a nasz krajowy 3,20 zł 😀 Ale żeby się to opłacało to trzeba by wysłać ponad 13 kartek na raz, bo jeszcze musimy doliczyć koszt znaczka na kopercie, która wędruje do napiszkartke 🙂

   Odpowiedz
 • kareena

  21 października 2017 at 12:18

  tylko to totalnie bez sensu jak eko masz za 2,60. juz lepiej oszczedzic te 40groszy i dojdzie tak samo jak kartka za te 3zł, która musi przejsc najpierw przez NK.

  Odpowiedz
  • Penpals Poland

   13 września 2019 at 11:15

   Z tego co się słyszałam/czytałam na grupach to oni rzadko odpisują na maile, ale wydaje mi się, że wszystko działa jak wcześniej. Dwa dni temu wysłałam do nich kartki, jeśli dotrą to będę dawać znać na facebooku i na instagramie. Jeśli nie korzystasz z tych miejsc to możesz napisać za kilka dni na maila i dam ci znać.

   Odpowiedz
 • AP

  6 listopada 2019 at 13:19

  Hej! 21 X wysłałam priorytetem kartki do NK, płatność za nie została przyjęta ale kartki gdzieś przepadły… 🙁 Czy oddadzą mi tę opłatę? Może jest jakiś telefon, bo na maile nie odpisują… Bardziej boli, że te kartki nie doszły.

  Odpowiedz
  • Penpals Poland

   8 listopada 2019 at 06:48

   Jeśli chodzi o zwrot to niestety trzeba dopytać. Telefonu nie znam. Wiem, że czasem nie dochodzą maile o dotarciu pocztówek, ale są one wysyłane, bo kilka osób opisywało takie sytuacje na polskiej grupie postcrossingowej. Jakimś rozwiązaniem są listy priorytetowe, bo niestety pocztówki mogą gdzieś na poczcie zaginąć. Może spróbuj jeszcze kontaktu przez facebooka. Niestety innej możliwości nie znam. Zostaje ostatecznie opcja żeby wysłać kartki jeszcze raz jeśli one faktycznie gdzieś po drodze przepadły i nigdy do ich biura nie dotarły.

   Odpowiedz
 • Ewelina

  27 listopada 2019 at 08:12

  Niestety z portalem napiszkartkę.pl nie ma żadnego kontaktu. Być może zawiesili działalność. Ani na maile ani na wiadomości na fb nie odpowiadają. Początkiem listopada zamówiłam i zapłaciłam czyste kartki pocztowe i do tej pory cisza. Ani zamówienia ani pieniędzy.

  Odpowiedz
 • Niedorosła

  30 listopada 2019 at 12:03

  To niedobrze, bo chciałam właśnie spróbować tym razem przez nk 🙁 Teraz to się boję, bo co z tego, że niby zaoszczędzę 10zł, jak trzeba będzie słać drugi raz…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz