• Home
  • /
  • Penpals
  • /
  • Czy warto zamawiać papeterię na AliExpress?

Czy warto zamawiać papeterię na AliExpress?

Cześć!

AliExpress cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Sama lubię zamówić coś ciekawego od czasu do czasu. Są jednak rzeczy, których zamawiania unikam w obawie przed słabą jakością. Ostatnio zrobiłam zamówienie w sklepie z Wielkiej Brytanii na 2 zestawy do pisania listów. Nie kosztowało to mało, ale w moim odczuciu warto. Jednak nie jest to na pewno coś na co będę mogła sobie pozwolić na co dzień. W poszukiwaniu tańszych alternatyw postanowiłam zamówić papeterię na AliExpress. Po 21 dniach od zamówienia otrzymałam swoją paczkę i dzisiaj mogę podzielić się opiniami.

papeterię na AliExpress

Pierwsze wrażenia

Tym razem całe zamówienie zrobiłam u jednego sprzedawcy, więc wszystko przybyło w jednej paczce. Byłam zadowolona w 90%, bo jedna z papeterii miała inny motyw niż wybrałam i dodatkowo trochę się pogięła, więc od niej zaczniemy.

papeterię na AliExpress

Miał być las nocą, a są grzyby. Problem prawdopodobnie wyniknął z faktu, że te wzory nie były ponumerowane. Mój wymarzony wzór był ostatni na zdjęciu dlatego wydedukowałam, że może być numerem 4. Zakładałam, że mogę się mylić, ale papeteria na drugim końcu też mi się podobała, więc nie byłby to duży problem. Niestety nie przyszła do mnie żadna z nich. Zgłaszałam to na AliExpress jednak nic nie udało mi tutaj zmienić. Drugim problemem było to, że kartki nie miały żadnego usztywnienia, a że był to największy rozmiar w kopercie to samoistnie stał się usztywnieniem dla reszty i niestety nie wygląda najlepiej.

W skład zestawu wchodzą: 3 koperty, które nie są sklejone, 6 arkusy papieru oraz 4 okrągłe naklejki. Cena to 9,70 zł. Może gdybym dostała ten wzór, który chciałam nie bolałoby mnie mnie to tak bardzo, że się zniszczyło, ale tym zestawem jestem dość mocno rozczarowana.

Koniec narzekania

Od tego momentu będzie już dużo bardziej pozytywnie.

Kolejnym zestawem, na który się zdecydowałam, była papeteria z botanicznymi motywami i napisem „All You Need is Love”. W środku znalazły się 4 arkusze papieru o rozmiarze A5 oraz 2 koperty mniejsze od standardowych. Cena to 4,89zł.

papeterię na AliExpress

papeteria z Chin

papeteria AliExpress

papeteria AliExpress

Kolejny zestaw jest całkiem spory, bo zdecydowałam się na zakup wszystkich 5 wzorów. Głownie dlatego, że każdy motyw to 2 koperty i 4 arkusze papieru. Tutaj o dziwo producent postarał się o zabezpieczenie przez pogięciem i umieścił tekturkę pomiędzy kartkami. Wymiary papieru są mniejsze od A5 o około 1/5. Koperty to połowa tego, czyli mniejsze od standardowych. Cena za całość 19,31 zł, czyli za zestaw 3,86 zł. Warto zwrócić uwagę na to, że papier tylko w jednym zestawie jest zadrukowany z tyłu.

papeterię na AliExpress

Kolejny zakup to nie papeteria, a same koperty. Moim zdaniem są niesamowicie urocze, bo są z chmurkami. Jednak nie to jest w nich wyjątkowe, a fakt, że są półprzezroczyste. Często można zobaczyć coś takiego na przykład na Pinterest i zawsze wygląda to świetnie. W opakowaniu są 3 sztuki, a cena to 4,31zł.

Kolejna przezroczysta koperta, ale tym razem z papierem do listów i to on jest tu gwiazdą. Są to 4 arkusze w kształcie kwiatów. Przez te wycięcia dużo tekstu się tam nie zmieści, ale producent to przewidział i w zestawie są tylko 2 koperty. Są one całkiem spore, na przykład są dłuższe niż te z chmurkami. Cena to 5,59zł.

Ostatnia papeteria zauroczyła mnie chyba najbardziej, bo po złożeniu wygląda jak bukiet kwiatów. Dlatego, że spodobała mi się tak bardzo zamówiłam wszystkie 4 wersje kolorystyczne. W każdym opakowaniu 4 arkusze papieru i 2 koperty. Tutaj też jest trochę mało miejsca do pisania przez ten specyficzny kształt. Koperty są duże i mają wnętrze w innym kolorze. Cena za całość to 15,09zł, a za jeden kolor 3,77zł.

Werdykt końcowy

Wracamy do pytania z tytułu „Czy warto zamawiać papeterię na AliExpress?”. Moim zdaniem tak! Mimo tego jednego zestawu, który nie dość, że się zniszczył to jeszcze nie jest taki jak miał być myślę, że za jakiś czas powtórzę takie zamówienie. Za około 60 zł dostałam dużo więcej niż przy zamówieniu z UK. Jakość jest porównywalna, chociaż faktycznie papier z tamtego zamówienia jest trochę lepszy jakościowo i grubszy. Oczywiście jeden z zestawów już przetestowałam co mogliście zobaczyć w poście z przed 2 tygodni. Pisze się po nim normalnie. Brushpenów też można z nimi używać. Czego więcej potrzeba?

Jeśli lubicie zamawiać na tym portalu na pewno zainteresuje Was porównanie taśm z AliExpress z tymi europejskimi.

Miłego dnia!

4 komentarze

Dodaj komentarz