Psi list z ruchomymi cekinami

Cześć!

Dziś pokażę Wam list o psiej tematyce z ruchomymi cekinami, który od dawna siedział mi w głowie, ale dopiero teraz stał się rzeczywistością. Ponieważ jestem z niego bardzo zadowolona chciałam pokazać Wam jak go zrobiłam. Niestety materiał filmowy przepadł, ale pomyślałam, że nie mogę się poddać i przygotowałam rysunkowy instruktarz. Mam nadzieję, że razem z opisem stworzy spójną całość i będziecie mogli wykorzystać ten pomysł.

piesek z łatką

Do wykonania listu potrzebne są:

  • papier do scrapbookingu w wybranym wzorze
  • cekiny
  • koszulka biurowa
  • pistolet do klejenia na gorąco z klejem
  • papier o gramaturze minimum 150 g/m²
  • nożyk do papieru
  • washi tape w wybranym wzorze
  • farby/kredki/cienkopisy ( w zależności od upodobań)
  • klej
  • nożyczki

list DIY

List krok po kroku:

1. Z koszulki wyciąć prostokąt tak aby dwa brzegi były fabrycznie zgrzane. Wielkość zależy od wielkości listu, a konkretnie od wielkości otworu w przedniej okładce.

2.Do koszulki włożyć cekiny w wybranym kolorze. U mnie był to mix dwóch kolorów – pomarańczowego i zielonego.

3.Skleić luźne brzegi koszulki klejem na gorąco i ostrożnie docisnąć na płasko. Trzeba uważać aby cekiny nie przykleiły się do kleju – najlepiej zsunąć je w rożek na przeciwko.

4.Wybrać arkusz papieru na bazę i złożyć na pół. Przyciąć do pożądanej wielkości jeśli to konieczne. W jednej połówce wyciąć kształt kości nożykiem do papieru. Polecam zrobić przed wycinaniem szkic ołówkiem. Najlepiej robić to na samoregenerującej się macie lub innej podkładce żeby nie zniszczyć stołu.

5. Odwrócić kartkę tak aby wewnętrzna (spodnia) strona była u góry i klejem na gorąco przykleić na wyciętym wzorze koszulkę z cekinami. Wystarczy przykleić ją po brzegach, nie trzeba dodawać kleju przy brzegu wycięcia.

6.Na koszulkę przykleić kartkę maskującą. Ja wybrałam taką, która pasowała wzorem do wewnętrznego wzoru, ale nie jest to konieczne, bo mogą być dwie różne wzory wewnątrz. Ponieważ powstała gruba konstrukcja użyłam taśmy washi do zamaskowania brzegów.

7. Z białego papieru wyciąć pasek , który obejmuje cały złożony list dookoła i skleić taśmą. Biały papier można ozdobić w zależności od potrzeb rysunkiem, farbą, brokatem, naklejkami lub jak u mnie taśmą dekoracyjną. Po środku paska przykleić głowę pieska. Ja swoją wykonałam kredkami i cienkopisem.

8.Nałożyć pasek na list mniej więcej po środku.

Gotowe!

Tak prezentuje się całość.

psi list z cekinami

pies rysunek

Jeśli chodzi o wnętrze macie pełną dowolność. Można wkleić do środka koperty jak ja w poprzednim liście lub zrobić kieszonkę. Możliwości jest o wiele wiele więcej.

papeteria

Mam nadzieję, że moje marne rysunki i opis pokazały Wam jak stworzyć taki list z ruchomymi cekinami. Myślę, że wykonam jeszcze kiedyś list w podobnym stylu i mam nadzieję, że uda mi się wtedy przygotować film. Jeśli coś jest niejasne i macie pytania co do któregoś kroku piszcie śmiało w komentarzach.

Miłego dnia!

16 komentarzy

Dodaj komentarz