O mnie

Cyceron mówił, że „Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek”. Ja dodałabym do tego jeszcze znaczki pocztowe, bo bez nich żadna przesyłka nie wyruszy w drogę.


Kim jestem i co ja tu robię?


Mam na imię Daria i jestem studentką.
Dodatkowo tak się złożyło, że zrodziła się we mnie miłość do korespondencji tradycyjnej i postanowiłam się nią podzielić czego efektem jest ten blog.

Będąc uczennicą gimnazjum w podręczniku do języka niemieckiego zetknęłam się z korespondencją z ludźmi z zagranicy których się wcześniej nie spotkało. Pewnego dnia poszukałam trochę w internecie i okazało się, że jest naprawdę dużo osób z którymi mogłabym pisać.
Tak się to wszystko zaczęło.

Później przypadkiem na grupie dla fanów serialu natknęłam się na postcrossing.

Z czasem zobaczyłam jak wielu ludzi za granicą tym się zajmuje i pomyślałam, że może również w Polsce udałoby się zainteresować więcej osób tym tematem oraz stworzyć jedną społeczność. Tak zrodził się pomysł założenia strony na Facebooku, później bloga i kanału na YouTube.

Jest to miejsce dla wszystkich zainteresowanych penpalingiem i postcrossingiem. Zarówno dla nowicjuszy jak i dla starych wyjadaczy z większym doświadczeniem niż moje.

Jeśli masz ochotę poznać mnie trochę lepiej zapraszam na TAG Liebster Blog Award, gdzie odpowiedziałam na 11 niecodziennych pytań oraz do obejrzenia krótkiego filmiku o moim dniu.


KONTAKT

e-mail: penpals.poland@o2.pl

Facebook: Kilk
YouTube: Klik
Instagram: Kilk

6 komentarzy

 • jamaska

  1 marca 2017 at 14:30

  żyję dwa razy dłużej od Ciebie :P, a nie wiedziałam, że w czasach internetu są takie cuda. Normalne pocztówki! Dzięki! Już pędzę zapisać się do grupy 🙂

 • 321StartDIY

  15 marca 2017 at 13:54

  Ja to miło, że ktoś docenia jeszcze tę tradycyjną formę. Sama wysyłam tylko kartki świąteczne, ale i tak stawiam sobie plusik, bo ja większość życzeń dostaję na telefon i maila. Kiedy ja chodziłam do podstawówki zbieranie pocztówek to była podstawa. Nadal mam dość pokaźny kartonik. Z przyjemnością będę towarzyszyć Twojemu blogowi. Kto wie, może dam się wciągnąć 🙂

  • Penpals Poland

   15 marca 2017 at 20:00

   Bardzo dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję, że w którymś momencie się skusisz 😉
   Za wysyłanie kartek świątecznych należy ci się bardzo duży plus, bo nawet ta tradycja została ostatnio dość mocno zapomniana, a szkoda.

 • Ela Noga Sonrisa

  25 kwietnia 2017 at 10:17

  Obserwuję od jakiegoś czasu, choć dopiero teraz miałam chwilę, by pobuszować dłużej na blogu… WOW! Przekonałaś mnie i własnie zarejestrwałam się na portalu postcrossing. A potem przepadłam, szukając w sklepach kartek idealnie pasujących do osób, do których mam je wysłać… Nie wiedziałam, ze pocztówek jest aż tyle. i to tak cudownych! Kurczę, zafascynowałam się tym… I coś czuję, zę znalazłam kolejne hobby;)