• Home
  • /
  • Zacznij tutaj

Zacznij tutaj

Kiedy ostatni raz znalazłeś w skrzynce inny list niż rachunek, czy reklama?

Na świecie są miliony ludzi którzy wymieniają się korespondencją na co dzień. Możesz do nich dołączyć a ja chętnie Ci w tym pomogę.

 

Nazywam się Daria, autorka bloga Pen Pals Community Poland.
Jeśli jesteś nową osobą w świecie pocztówek i listów to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

Wiem, że na początku bywa ciężko zrozumieć jak to wszystko działa i od czego zacząć, bo sama przez to przechodziłam. Dlatego postanowiłam założyć tego bloga i pomóc wszystkim zainteresowanym.

Jeśli chcesz poznać mnie trochę lepiej zapraszam na stronę O mnie.

Aby było Ci łatwiej odnaleźć potrzebne na początek informacje przygotowałam listy najpotrzebniejszych postów z każdej kategorii.

PEN PALS – LISTY

Pen Pal to osoba, z którą piszemy listy, czyli dosłownie tłumacząc długopisowy znajomy. W tej kategorii znajdziecie więc wszystkie informacje na temat listów zaczynając od tego gdzie takiej osoby szukać przez przykładowe listy po możliwości rozbudowania korespondencji.

 

POSTCROSSING – POCZTÓWKI

Sekcja poświęcona wymianie pocztówek. Ja korzystam z serwisu postcrossing.com, więc na nim oparta jest większość poradników. Znajdziecie informacje jak przygotować swój profil, jak wypisać pocztówkę oraz jak ją ozdobić.

POCKET LETTERS – LIST Z KIESZONKAMI

Forma listu, do której wykorzystuje się koszulkę z 9 kieszonkami i w nich tworzy się różne kompozycje. Sam list wkładany jest zazwyczaj z tyłu do jednej z kieszonek.

  DIY- KREATYWNE PROJEKTY

Różne kreatywne tematy poboczne. Znajdziecie tutaj tutoriale jak wykonać kartki okolicznościowe, zakładki czy inne elementy z papieru oraz trochę informacji o korzystaniu z kalendarzy/plannerów.

Jeśli masz jakieś problemy lub coś jest nadal dla Ciebie nie jasne napisz do mnie na e-mail penpals.poland@o2.pl lub zadaj pytanie w komentarzu poniżej.

Dobrej zabawy!

2 komentarze

  • Marzenka Dmowska

    19 maja 2017 at 09:47

    Dzień dobry 🙂 Niestety nie pisze listów, nie robię kartek bo mam niesprawne ręce za bardzo, ale wysyłam pocztówki do znajomych z nabazgranymi pozdrowieniami bo wiem jakie to miłe. Oznaka pamięci to bardzo cenny podarunek. pozdrawiam serdecznie 🙂 Robię zdjęcia i to jest mój sposób zapewniania o przyjaźni 🙂